KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15528229
nr 1552 8229
Engelbert Bertel-Nordström
(1884-1967), Sverige
Oljemålning, Engelbert Bertel-Nordström (1884-1967). Signerad, daterad 1951, Riddarfjärden med stadshuset. Olja på duk, 54x64 cm, yttermått inklusive ram: 63x74 cm
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.700 kr
måndag 17 juli 2023
kl 20:56:57
1.500 kr
1.100 kr
1.200 kr (Budbetjänt)
1.600 kr
Engelbert Bertel-Nordström
Läs mer om Engelbert Bertel-Nordström